Историја

Основна школа "Коста Стаменковић" је основна школа у Лесковцу, која се налази у непосредној близини центра града.

1965/66, основана у Лесковцу

Основна школа „Коста Стаменковић“ у Лесковцу налази се у мирном делу града, надомак брда и спомен парка Хисар.

Школа је почела са радом 16.10.1965. године, најпре као четворогодишња школа са укупно осам одељења.

Школа је прво име добила у част Светозара Марковића.

1968/69

Већ наредне године формирана су 3 одељења петог разреда, а затим 1968/69. године школа добија одобрење за отварање шестог и седмог разреда.

Дана 12.06.1969. године, школа је ново име добила у част народном хероју Кости Стаменковићу.

1969/70

Од 1969/70. године школа прераста у осмогодишњу школу.

Садашњост

Наша основна жеља је да нашим ученицима, као и запосленима, пружимо угодан боравак у школи, што квалитетније услове за рад и пријатну радну атмосферу.

Циљ нам је да наша школа буде место где се сви пријатно осећамо и успешно савладавамо и испуњавамо своје задатке, зато што:

• су нам школа и школско двориште чисти и уредни;
  • имамо добре услове за рад и стално се трудимо да их унапредимо;
  • имамо могућност и за игру и забаву;
  • организујемо заједничке прославе и дружимо се;
  • понашамо се у складу са договореним правилима;
  • дружељубиви смо и отворени;
  • прихватамо међусобне разлике и учимо једни од других;
  • напредујемо и дајемо свој максимум у обављању својих обавеза.

Школа поред учионица има и бибилотеку, музички кабинет, кабинет за информатику и за грађанско васпитање, уређени етно кутак, спортску халу, пространо школско двориште са фонтаном и летњом учионицом, трим стазу, Продужени боравак, стрељану, зубарску ординацију, зоолошки врт, летњи амфитеатар, дечији парк.

Ученици дипломирају са оснаживањем

Стална употреба ефективних образовних модела заснованих на истраживањима може помоћи ученицима да уче основне концепте у науци и другим доменима и да постигну степен оснаживања.

Ученици су спремни за следећа поглавља њиховог живота

У нашој школи, ученици имају прилику да савладају мноштво неопходних вјештина од рада са другима, стварања пријатеља, интеракције са људима који су врло различити, рјешавања конфликата, дијељења и стављања других пред себе.

Home of Mrs. Frances Edmond

It started out as a preschool with five students in a church located in the heart of Princeton. Growing rapidly, the school moved into a larger church building on All Saints.

11 Mercer Street.

It started out as a preschool with five students in a church located in the heart of Princeton. Growing rapidly, the school moved into a larger church.

Herbert O. Hagens '60

Bernard Kilgore

National Association of Independent Schools
Association of the French Schools